3. ULUSAL KARCI DAĞI “KARABABA ZİRVE” DAĞCILIK ŞENLİĞİ

Genel

Denizlimizin dağlarının ve doğal güzelliklerinin tanıtımı amacıyla yola çıktığımız Ulusal şenlik çalışmalarımız 3 yılı geride bıraktı.Bu yıl 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde 3. sünü gerçekleştirdiğimiz şenliğimize Denizlimizin güzide kulüp sporcu ve bireysel dağcılarının yanı sıra Antalya-Isparta-İstanbul-Manisa-Afyon-Aydın illerinden dağcılar katıldı.Tören Açılışına Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz DOĞAN da katılarak Denizli nin tanıtımına katkılarımızdan dolayı tebrik etti ayrıca gelecek yıllar içinde işbirliği mesajları verdi.


Toplu fotoğraf çekiminin ardından Çınar meydanından Valilik önüne kadar kortej yürüyüşü yapılarak burada geçekleştirilen törenin ardından Karcı mahallesi Ornaz vadisi mesirelik alanı üzerinde bulunan kamp alanına hareket edildi.
Kamp alanında Kamp ateşi başında yenilen yemeklerden sonra katılımcıların sazlı sözlü eğlencesinin ardından sabah erken saatlerde yapılacak zirve yürüyüşü için katılımcılar çadırlara çekildi.

05.00 itibari ile 19 kilometre sürecek olan zirve yürüyüşü başladı.Gün ağardıkça doğa tüm güzelliklerini ortaya sermeye başladı.Son günlerde ani ısınan havanın etkisi ile kar sularının erimesiyle coşmuş olan Ornaz deresinin sesi ve sabah uyanan kuşların güzel ötüşleri eşliğinde eşsiz patika yolculuğu başladı.
1600 lü rakımlardan itibaren orman içinden çıkılıp türlü çiçekler arasında zorlu tırmanış başladı.Yüksek kesimlerdeki kar kendini göstermeye başladı.Yürüyüş lideri Mustafa DUT ve rehberimiz Ramazan KARAKAYA artçımız Bülent AYDIN ile irtibat halinde güzel bir tempo tutturmuşlardı, zamanında verilen nefes ve meyve molaları sayesinde hiç kopma yaşanmadan en zorlu bölüm olan 9 çam- tek ardıç mevkii geçildi.Tek ardıç sırtlarında Karcı dağının,Babadağının ve Denizli nin muhteşem manzarası kendini gösterdi.Ancak Karababa zirvemiz halen kendini gizliyordu.

Kar yürüyüşü hem kolaylaştırıyor hemde daha zevkli hale getiriyordu,hava güneşli ve sıcaktı birlikte tekrar zirve ye doğru ilerlemeye başlandı.

Denizli nin en zorlu zirvelerinden olan Karababa zirvesine varıldığında tüm yorgunluklar unutuldu zirve fotoğrafları ve zirve defter yazım işleri büyük heyecanla gerçekleştirildi.Toplu zirve hatırası fotoğraflandırıldıktan sonra zirvede yenen yemek ve biraz dinlenmenin ardında inişe geçildi.

Karlı zemin çıkışta olduğu gibi iniştede işimizi kolaylaştırdı katılımcılar neşe içinde neredeyse koşarak karda inişe başladı.

dönüş rotası farklı oldu Çığ kulvarından kirazyeri mevkiinde bulunan adeta saklı cennet gibi bir vadinin ziyaretin ardından muhteşem saklı şelalerin olduğu bölgeden dönüş devam etti.

Dönüşte kampta kalan ekip arkadaşlarımızın hazırladığı muhteşem sıcacık tarhana çorbası katılımcıların yorgunluğunu aldı.Sağ salim etkinliği bitirmek en güzeli idi.Katılımcılar için hazırlanan sertifikaların kendilerine tesliminin ardından dışarıdan gelen dağcı dostlarımız yüzlerindeki memnuniyetlerini dillerinden dökülen kelimelerle onaylayarak teşekkür edip helalleşerek ayrıldılar.Tüm katılımcı dostalara teşekkür ediyoruz.Son kalan görevli arkadaşlarımız doğaya izimizden başka birşey bırakmama prensibimize uygun olarak tüm atık ve çöpleri toplayarak doğayı bulduğumuz gibi bırakma gayreti ile ortalığı temizleyerek kampı boşalttılar.Aylarca süren hazırlıkların ardından başarı ile kazasız belasız sonlandırılan etkinliğin yorgunluğu ekip arkadaşların yüzünden okunuyordu son bir veda pozu ile 3.Ulusal şenliğimiz hatıralardaki yerini aldı.

Ekibimiz Denizlinin tanıtımına bir nebze olsun katkı sağlayabileceğini düşündüğü bu etkinliği gerçekleştirirken özveri ile çalıştı.Bazı özel teşekkürleri de sahiplerine iletmeyi bir borç biliriz.

Etkinlik boyunca desteklerini esirgemeyen Bayan üyelerimize,sertifika için her sene olduğu gibi uğraşan Özlem HIZ’a, Akşam yemeği için Üyemiz Devrim Özil’in annesi Perihan EREN GÜLTEKİN (Peroş) teyzemize, Kumanya için Büyükşehir Belediyemize,Muhteşem dönüş çorbasını hazırlayan Erdal GÜRKAN,Barış DOKUMACI

Comprar diflucan Sin Receta

,Candan Sündüs KARADAM ve Fatmagül EMER’e katılımları ve destekleri için Başta Federasyon İl Temsilcimiz Taylan Özgür’e, DENDAK’a (Denizli Dağcılık Kulübü) , DOĞADEN’e (Denizli Doğa Yürüyüş Kulübü) ve 3 senedir bizi yalnız bırakmayan AYDIN KEKİKÇİLER DOĞA GURUBU’na teşekkürlerimizi borç biliriz.

3.YILDIR ETKİNLİKLERİMİZİN GÜVENLİĞİNİ KARŞILIKSIZ OLARAK ÜSTLENEN GÜZİDE KURULUŞUMUZ DAK (DAĞ ARAMA KURTARMA) EKİBİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.

FOTOĞRAFLAR:Osman Ünlü,Musa SELCUK,Ergun YILDIRIM,Ferhat OĞUZ

4 thoughts on “3. ULUSAL KARCI DAĞI “KARABABA ZİRVE” DAĞCILIK ŞENLİĞİ

  1. Pakdos dağların efendisi olarak, çevre bilinci içerisinde daha güzel ve güvenli etkinliklerinde buluşmak umuduyla tüm katılımcılara teşekkürler.

  2. Hazırlık aşamasından, son anına kadar her dakikasından zevk aldığım 3. Ulusal Karababa Şenliği çok güzel geçti. Gerek organizasyonda görev alan gerek ise katılımcı olarak yer alan herkese çok teşekkürler.

  3. Anlatım çok güzel olmuş. Seneye katılmak için şimdiden sabırsızlanıyorum. Her zaman derim Denizli bir başka güzel.

  4. Isparta ekibi adina emegi gecen herkese tessekkur ederim. Cok guzel bir etkinlik oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir